O nás

Psal se rok 1959. Cestovatelé Zikmund a Hanzelka zamířili na pětiletou expedici do Asie a Oceánie. Byla vybudována přehrada Lipno. A hlavně – ve Žďáru nad Sázavou vznikla naše firma SONA, ve které jsme začali s výrobou umělých návnad, třpytek, mušek a bambusových rybářských prutů.

rybarske-potreby-sona

Během let jsme neustále zdokonalovali postupy a technologie. V roce 1970 přibyla licenční linka na výrobu dutého sklolaminátu, která v té době bez problému konkurovala ostatním světovým výrobcům. O 10 let později jsme rozšířili výrobní prostory a zaměřili se primárně na rybářské pruty. Vytvořili jsme více než 2 000 000 prutů pro český i zahraniční trh a začali vyvíjet další náčiní a vybavení pro rybáře. V roce 1996 jsme rozšířili sortiment také o rybářský nábytek a neustále jej zdokonalovali. 

Na začátku byla SONA výrobní družstvo. Postupně jsme se ale vyvinuli ve firmu plnou srdcařů, jejíž pevný základ tvoří právě rybáři. Díky tomu vám dokážeme doporučit produkty, které jsme si vyzkoušeli sami na sobě při rybaření nejen na okolních rybnících a řece Sázavě.

A tak jako musí být rybář ve střehu, aby nepřišel o úlovek, ani my neusínáme na vavřínech. Neustále inovujeme a rozšiřujeme náš sortiment o nové produkty, které pružně reagují na měnící se potřeby rybářů. Každý z výrobků prochází pečlivou ruční výrobou a v případě jakéhokoliv problému vám zajistíme rychlý záruční i pozáruční servis. 

Staňte se i vy členem SONA rodiny a vyberte si z široké nabídky, ve které nechybí rybářské stojany, podběráky, křesla a stolky, vidličky, vozíky nebo tašky. Jako doplněk nabízíme také florbalové vybavení a včelařské potřeby.