RYBÁŘSKÉ POTŘEBY

Pojďme společně navštívit kraj rybníků a řeky Sázavy, kraj, kde má rybářství svou dávnou tradici. S tradicí tohoto kraje úzce souvisí město Žďár nad Sázavou a výrobní družstvo SONA, jehož dlouholetým výrobním programem jsou potřeby pro rybáře a rybářský sport.

Z historie výrobního družstva SONA se dozvídáme, že bylo založeno před 59 lety, v roce 1959 a jeho počáteční výrobu tvořila drobná rybářská bižuterie, jako jsou třpytky, úmělé návnady, mušky a rybářské pruty, v této době vyráběné z bambusových dílů. Taktéž produkce potřeb pro včelaře sahá do této doby.

Zásadní rozvoj výroby rybářských prutů nastal v roce 1970, po nákupu kompletní licenční výrobní linky na výrobu dutého sklolaminátu, která v té době plně konkurovala zařízením ostatních světových výrobců. Základním materiálem pro výrobu rybářských prutů byla tkanina, utkaná ze skleněných případně uhlíkových vláken, nasycená speciálním druhém syntetických pryskyřic. V roce 1980 se družstvo rozrostlo o nově postavené výrobní prostory a rybářské pruty se staly stěžejním výrobním programem. Do dnešní doby bylo vyrobeno více jak 2 miliony rybářských prutů, které byly dodávány na český i zahraniční trh. Vedle tohoto nosného programu začala SONA postupně vyvíjet a produkovat další rybářské náčiní a vybavení pro rybáře. Dala na trh široký sortiment vylovovacího náčiní – podběráků. Provedení těchto výrobků bylo vždy na dobré úrovni a vycházelo z praktických poznatků rybářů.

Rok 1996 je začátkem produkce ohýbaného rybářského nábytku, z počátku jednoduchých sedaček, následně polohovacích rybářských křesílek a lehátek. V posledních letech firma rozšířila svoji produkci o modely špičkového provedení, u kterých jsou používány vysoce pevné a lehké materiály doplněné originálními výsuvnými a bezpečnostními systémy. Nejvyšší komfort zajišťují i luxusní tepelně izolační matrace. Je nesporné, že v takto široké nabídce, si může každý rybář vybrat model podle svých představ. V roce 2000 SONA reagovala na zvyšující se oblibu rybářských disciplin lov na plavanou a lov feederem a vyvinule špičkové sedačky pro závodní plavanou včetně všech potřebných doplňků. Do výrobního programu byly zařazeny speciální sedací boxy, přídavné plošinky, příslušenství a rybářské vozíky.

V této době dochází i k rozšíření výrobků ze sklolaminátu, zavedením výroby florbalových hokejek, následně i branek.

Dlouhodobě ve výrobním programu firmy SONA jsou teleskopické vidličky, univerzální tyčky, stojany na pruty, rybářské obaly a tašky.

Celý výrobní sortiment firmy SONA prochází nepřetržitou inovací a doplňováním o nové výrobky, které reagují na měnící se způsob rybolovu a poptávku na tuzemském i zahraničním trhu.

Při nákupu výrobků firmy SONA může být každý zákazník bez obav i při neočekávané závadě nebude mít problémy s jejím odstraněním, protože firma zajišťuje dlouhodobý, rychlý záruční i pozáruční servis.

Kompletní nabídku Vám firma SONA Žďár nad Sázavou představuje na těchto webových stránkách a garantuje rychlé dodání Vaší objednávky.

Nákupní košík: prázdný
Celková cena: 0 Kč
Měna:
  • Zákazník: nepřihlášen